Teraskatuse eelised
Teraskatuse kőige suurem eelis, eriti just vanade katuste uuendamise korral on tema väike kaal, umbes 4,5 kg/m2. Sellest johtuvalt ei ole tarvis pead murda ja näha vaeva katuse kandekonstruktsioonide ümberehitamisega, plekk sobib sinna alati. Katusekatte uuendamisel tuleb ilmselt luua ka uus roovitus (mőne profiili puhul on roovitusel kindel samm, selle kohta annab infot tootja) ja paigaldada aluskate. Aluskattest loobumine ei ole kogu katusevahetuse juures mingi kokkuhoid, tegemist on väga vajaliku katusetarvikuga. Aluskattekiled on spetsiaalsed armeeritud, ühtepidi hingavad kiled, mille ülesanne on tőkestada pleki aluspinnale sattunud kondensaatniiskuse tilkumist soojustusmaterjalile. Soe veeaur tungib ka eluruumidest läbi lae valjapoole, seetottu peabki kile laskma auru labi, st olema hingav. Profiilplekk-katuse plussiks on tema paigaldamisvőimalus väga erinevatele kalletele, sobiv vahemik on alates 5 kraadist valtspleki puhul kuni kas voi täisnurkseni välja. Näiteks kivikatuste puhul on see vahemik oluliselt väiksem. Plekk-katus on vastupidav külmumistsüklitele. Meie heitlikus kliimas tuleb ju pidevalt ette vihmasadusid ja külmumisi isegi mitu korda päevas. Plekk-katus pole poorne materjal ja vesi ei imbu materjali sisse, seega on välistatud tema lagunemine ning lőhenemine külmumisel. Lőuna-Euroopas (Saksamaa, Sveits jne) on iseloomulik kivikatuste ülekaal, kuna sealses kliimas puuduvad sagedased külmumistsüklid.

Plekk on libe materjal ja lumi ei jää sinna püsima. Pelgalt raskuste vőrdlemisest ei aita, tingimata peab arvestama lumekoormust. Kivikatuselt ei tule lumi nii lihtsalt maha kui eterniidilt ja lumekoormus jaguneb kogu katusele. Niiske ning lumerohke ilmaga vőib katusekonstruktsioonile mőjuda mitu korda suurem jőud, kui materjal ise kaalub. Plekk-katuse miinuseks tuleb lugeda asjaolu, et tehtav alusroovitus peab olema ideaalselt sile ja katusetähk täisnurkne. Vanade majade korral on selle saavutamine suurem töö kui uute puhul, seetottu on mőistlik eelistada firmasid, kes on katusepaigaldusega tegelenud aastaid ja saavutanud suurepärased oskused ja teadmised. Plekk-katus on katusekattematerjalidest kindlasti ka kőige suurema värvivalikuga materjal. Toorainena kasutatakse odavat, värvita tsinkplekki ning erinevate pinnakatetega tsingitud terasplekki. Tsinkpleki korral tuleks katusekatet umbes 10 aasta tagant värvida ja sel juhul on tagatud ka katuse pikaealisus. Mitmed värvkatted (polüester, mattpolüester ja Pural) ei vaja pärast paigaldust erilist hooldamist. Puude all asuvatel majadel soovitaks siiski kord paari aasta tagant surveveega katusele sadestunud lehed ning oietolmu maha pesta. Tootjate paigaldusjuhendite järgi őigesti paigaldatud ja hooldatud plekk-katus kestab pea sajandi, aga näiteks Puralkattega plekid kindlasti rohkem. Enamikule pinnakatetele annavad toorainetootjad ka garantiiaja (10–15 aastat), kuid korralikult paigaldatud katus kestab kindlasti kauem.

Lumekoristustööd
Meie põhjamaises kliimas on eriti oluline hoolitseda oma katuse eest talveperioodil. Sellepärast teostamegi lisaks katuse ehitusele ja hooldamisele ka lumekoristustöid ning kõrvaldame teie katuselt jää ja jääpurikad.

Hooletu lumekoristustööga võivad lisaks õnnetustele kaasneda katusekattematerjali kahjustused, mis omakorda võivad lume sulamisel põhjustada lekkekahjustusi. Meie järgime lumekoristustöödel rangelt turvalisusnõudeid ning hoiame teie katust! Tööd teostatakse töötajaid ja jalakäijaid ohustamata. Oleme oma töös hoolikad ning kasutame õigeid töövõtteid.

Lumekoristustööde hind on alate 26€/h töötaja kohta, millele lisanduvad vajadusel lume teisaldamisega seonduvad kulud.

VALTSKATUS
Kasulik laius 545 mm
Minimaalne kalle 5°

Valtsplekk-katus on plekk-katus, mis on mõeldud kestma. Oma omadustelt sobib valtskatus ideaalselt Eesti kliimasse, tänu topeltvalts ühendustele saavad plekipaanid veekindlalt liidetud. Korrektselt paigaldatud valtsplekk-katuse kinnitused muudavad katuse vastupidavaks suurtele välistemperatuuri muutustele.

Valtskatuse eelised profiilplekk-katuste ees on:
– Veekindlus
– Vastupidavus
– Sobib ka väikese kaldega katustele
– Valtsplekk-katus sobib nii miljööväärtuslikesse piirkondadesse kui ka modernsesse arhitektuuri

Soovid teada palju uus valtsplekk-katus maksma läheb, küsi hinnapakkumist!